Portal_background_image

مراسم افتتاح موزه شهاب سنگ برگزار گرديد.

مراسم افتتاح موزه شهاب سنگ برگزار گردید.

مراسم افتتاح موزه شهاب سنگ برگزار گردید.

موزه شهاب سنگ نراق  با حضور آقازاده استاندار مرکزی،سلیمی نماینده مردم دلیجان ومحلات درمجلس شورای اسلامی،دکتر ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری،مهندس سلیمانی فرماندارشهرستان دلیجان و جمعی از مدیران افتتاح و بهره برداری شد.

موزه شهاب سنگ نراق روز  با حضور استاندار مرکزی، پروفسور ایرج عشقی، مسئولان استانی و محلی در محل فرود آمدن شهاب سنگ در این شهر افتتاح شد.

استاد زمین شناسی دانشگاه اخن آلمان در حاشیه افتتاح موزه شهاب سنگ نراق در گفت و گو با خبرنگاران گفت: 44 نوع سنگ نظیر سنگهایی که با زمین برخورد کردند و سنگهای رعد و برق در این موزه در معرض نمایش عموم گذاشته شده است.

پروفسور ایرج عشقی اظهار داشت: ۳۰۸ شهاب سنگ از ایران تا کنون در جهان ثبت شده است و شهاب سنگهایی که در نقاط مختلف جهان با زمین برخورد کردند از ماه و مریخ  هستند.

پروفسور ایرج عشقی افزود: موزه شهاب سنگ در جهان بسیار است اما موزه نراق تنها موزه ای است که در محل فرود آمدن شهاب سنگ راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: تمام شهاب سنگهای ایران سنگی است و فقط یک نمونه شهاب سنگ آهنی در ورامین موجود است و تمام شهاب سنگهای ایران در منطقه لوت یافت شده اند.

استاد دانشگاه اخن آلمان تصریح کرد: نمونه های به نمایش درآمده قطعاتی از شهاب سنگ های چهار سیاره مریخ، عطارد ، وستا و ماه هستند كه به صورت انحصاری در این موزه به معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری دلیجان


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   
  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها