Portal_background_image

جلسه ستاد راهبردي و مديريت اقتصاد مقاومتي استان مركزي مشترك با شهرستان دليجان تشكيل گرديد

جلسه ستاد راهبردی و مديريت اقتصاد مقاومتی استان مركزی مشترك با شهرستان دلیجان تشکیل گردید

جلسه ستاد راهبردی و مديريت اقتصاد مقاومتی استان مركزی مشترك با شهرستان دلیجان به ریاست سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی، مهندس سلیمانی فرماندار شهرستان دلیجان؛حجت الاسلام غفوری امام جمعه دلیجان،معاونین فرماندارمحمدرضایوسفی و مهندس محمدقناتی و فدایی بخشدار مرکزی و جمعی از مديران كل و مسئولين شهرستان دلیجان در سالن جلسات فرمانداری دلیجان عصر سه شنبه بیست وچهارم اردیبهشت ۹۸در سالن جلسات فرمانداری تشکیل گردید 

فرماندار دلیجان گفت: شهرستان دلیجان علاوه بر صنعت، دارای ظرفیت های گردشگری بسیار ارزشمندی نیز است که نیاز به شناسایی و معرفی دارد.

مهندس سیامک سلیمانی عصر سه شنبه ۲۴ اردیبهشت در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی و شهرستان دلیجان اظهار داشت: برای ایجاد رونق اقتصادی در دلیجان باید ظرفیت های گردشگری آن معرفی و همچنین طرح جامع گردشگری شهرستان به روزسانی شود.

درادامه تصریح کرد: غار کهک متاسفانه تاکنون بصورت کامل شناسایی نشده و در معرض تخریب و فرسایش عوامل انسانی و غیرانسانی قرار گرفته است که می طلبد در این راستا با تشکیل  کمیته ویژه کارشناسی از تخریب این غار جلوگیری کرد.

 

فرماندار در خصوص محورهای مواصلاتی شهرستان دلیجان نیز بیان داشت:

محور نراق به دلیجان زیر بار ترافیک است، اما دارای نواقصی است که باید مرتفع شود و همچنین دوربرگردان محور غار چال نخجیر باید اجرایی شود و تابلوهای اطلاع رسانی غار نیز نصب شود.

فرماندار شهرستان دلیجان با بیان اینکه محور نراق به مشهد اردهال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: سال گذشته به صورت امانی اقدامات مناسبی انجام شده است و همچنین بهسازی محور لاران و خاوه تسریع یابد چرا که وجود این راه مواصلاتی برای استان بسیار حائز اهمیت است.

همچنین با اشاره به دیگر مطالبات شهرستان دلیجان نیز گفت: بحث شهرک گلخانه شهرستان تاکنون اعتبارات زیادی برای آن هزینه شده نیازمند آبرسانی است که باید با مساعدت آب منطقه ای بتوان از ظرفیت بالای این گلخانه بهره گیری کرد.

فرماندار با اشاره به ساختمان متروکه پلیس راه سابق نیز بیان کرد: با توجه به اینکه شهرستان دلیجان نیازمند پایانه مسافری است انتظار می رود این ساختمان که در اختیار راهداری و حمل و نقل جاده ای است برای تغییر کاربری در اختیار شهرستان دلیجان قرار گیرد چرا که در حال حاضر نیز سرمایه گذار نیز برای اجرای این پروژه وجود دارد.

مهندس سلیمانی ادامه داد: کمربندی نراق نیز عملیاتی شده، اما به دلیل وجود نواقص تحویل شهرستان داده نشده است که امید داریم این واگذاری در کوتاه ترین زمان صورت گیرد.

فرماندار شهرستان دلیجان در خصوص احداث پارک بانوان نیز بیان داشت: در خواست می شود که ۱.۸ هکتار از  زمین های منابع طبیعی برای احداث پارک بانوان در اختیار شهرداری دلیجان قرار گیرد.

استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی و شهرستان دلیجان برتامین سهم حقابه دلیجان از سد۱۵خرداد تاکید کرد

استاندار مرکزی بر تامین سهم حقابه شهرستان دلیجان از سد ۱۵ خرداد تاکید کرد

 استاندار مرکزی خواستار بازگشت حقابه سد ۱۵ خرداد به شهر دلیجان شد و گفت : تا زمانی که این سد در حوزه جغرافیایی استان واقع شده باید سهم آب بخش صنعت و کشاورزی از سد ۱۵ خرداد به دلیجان بازگردد و این مطالبه به حق مردم باید توسط شرکت آب منطقه ای استان پیگیری شود و در صورت عدم پیگیری مسئولان مربوطه نامه اعتراضی به رئیس جمهور ارسال می شود .

 

سید علی آقازاده در یکصدمین نشست  مشترک ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان و شهرستان دلیجان اظهار داشت  : با موافقت وزارت راه و شهرسازی مقرر شد قطعه زمین ۷ هکتاری از اراضی هاشم آباد که دارای ارزش افزوده بالایی است به منظور تعریض خیابان امام خمینی شهر دلیجان در اختیار شهرداری قرار گیرد تا معضل ترافیکی این شهر مرتفع شود .

 وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۰ درصد از مصوبات شهرستان دلیجان تاکنون محقق شده است گفت : مسئولان استان و شهرستان در راستای ایجاد رونق اقتصادی که از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی است  در تلاش هستند خدمات مطلوبی به سرمایه گذاران ، تولیدکنندگان و کارفرآینان ارائه دهند .

 نماینده عالی دولت در استان با اشاره به ظرفیت های بالای شهرستان دلیجان نیز گفت : علاوه بر جمعیت ساکن در این شهرستان ، ۱۴ هزار نیروی غیر ایرانی نیز در شهرستان دلیجان اشتغال دارند که این مهم نشان از پویایی اقتصاد در این شهرستان است .

آقازاده در خصوص احداث پارک بانوان در این شهرستان بیان داشت : با واگذاری زمین از سوی منابع طبیعی به منظور احداث پارک بانوان می توان گفت این شهرستان جزء چهار استانی است  که این امکان مناسب را برای فعالیت بانوان فراهم می کند .

استاندار مرکزی با اشاره به تداخلات جغرافیایی شهرستان دلیجان نیز اظهار داشت :  تداخلات شهرستان دلیجان و استان اصفهان و شهر کاشان  باید با ملاک قرار دادن قانون مرتفع شود و می توان اذعان داشت یکی از عوامل موانع توسعه ای و عمرانی شهرستان دلیجان این مبحث باشد .

وی تصریح کرد : این مهم با جدیت توسط مسئولان استانی با وزارت کشور در حال پیگیری است چرا که مرتفع کردن این تداخلات جغرافیایی و سرزمینی ، حل بسیاری از مشکلات را تسریع می بخشد .

 وی ادامه داد :  با موافقت راه آهن و وزارت راه و شهرسازی مقرر شده است که قطار برقی تهران اصفهان ، یک ایستگاه در شهرستان دلیجان قرار گیرد .

آقازاده با اشاره به محور نراق به مشهد اردهال نیز گفت : با توجه به نامناسب بودن این محور می طلبد در دستور کار عمرانی استان قرار گیرد و اعتباری نیز برای این پروژه در نظر گرفته شود .

این مقام مسئول  در خصوص مسکن جوانان نیز تاکید کرد : قطعه زمینی برای مسکن مختص زوجین جوان مشخص شود در غیر اینصورت از زمین های خارج از محدوده در نظر گرفته شود .

 استاندار مرکزی خاطر نشان کرد : چنانچه در مباحث توسعه ای استان و شهرستان دلیجان کارنامه قابل قبول و موفقیتی حاصل شده با تلاش تمام مسئولان  تحقق یافته و امید است در سال جاری نیز با همدلی و انسجام و برداشتن گام های بلندتر بتوانیم نقشه های شوم و اقدامات ضد بشری دشمنان را ناکام بگذاریم .


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری دلیجان


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   
  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها