Portal_background_image

برگزاري اولين جلسه بررسي چالش فعاليتهاي اقتصادي شهرستان دليجان برياست مهندس سليماني فرماندارشهرستان دليجان

برگزاری اولین جلسه بررسی چالش فعالیتهای اقتصادی شهرستان دلیجان بریاست مهندس سلیمانی فرماندارشهرستان دلیجان

اولین جلسه بررسی چالش فراروی فعالیتهای اقتصادی شهرستان دلیجان به ریاست  مهندس سلیمانی فرماندار صبح دوشنبه بیست وششم فروردین 98تشکیل گردید.

در این دیدار جلسه فرماندار ضمن خیر مقدم عنوان کرد با توجه به شرایط خاص کشور لازم است تدابیر جدید و استراتیژیکی درحوزه اقتصادی جهت مقابله در نظر بگیریم .در سال جدید مطمئنا ب چالشهای جدید مواجه خواهیم بود و لازمه آن تغییر و موضع گیری بجا و بموقع قبل از وقوع بحران است .

فرماندار ادامه داد :شهرستان دلیجان موقعیت خاص و ویژه ای دارد این شهرستان علایرغم نوسانات توانسته حرکت اقتصادی خوبی داشته باشد.

ویژگی های خاص شهرستان در حوزه گردشگری و کشاورزی شرایط را خاصتر کرده و مردم شریف آن نیز قابلیتهای فراوانی دارند.

در ادامه نمایندگان صمت عنوان کردند.:در سال گذشته 350 تن کالای اساسی مایحتاج مردم در شهرستان توزیع گردید و امیدواریم با توجه به پیشرو بودن ماه رمضان امسال بتوانیم این مقدار را بالاتر ببریم.

در بحث حوزه معادن عنوان گردید از  94واحد معدنی66 واحدغیر  فعال می باشدو 28 واحد فعال با این وجود بیش از 2 میلیارد تن استخراج ماده معدنی داشته ایم .

در ادامه در بحث گردشگری عنوان گردید:ظرفیتهای فراوانی در دهستان هفتگانه جاسب و شهر تاریخی نراق وجود دارد که امیدواریم با توجه به پاک بودن این صنعت وشرایط موجود بتوانیم بیش از پیش در این حوزه فعالیت کنیم .

در بحث کشاورزی ادامه دادند:نگاه به کشاورزی یک نگاه تولیدی می باشد.در مبحث زراعی و باغبانی شهرستان دلیجان اشباع می باشد و با وجود مسائل ومشکلات 2/5میلیارد تومان در بحث تسهیلات کشاورزی جذب داشته ایم که 80-90 درصد اعتبارات شهرستان را مبحث کشاورزی به خود اختصاص داده است که این مورد بحث امیدوار کننده ای می باشد.

در خاتمه جلسه مقرر گردید :

با حضور نمایندگان و صاحبنظران اقتصادی شهرستان کمیته ای تشکیل گردد و این کمیسیون به بررسی مسائل موجود و آسیب شناسی و ارائه راهکارها بپردازد.

 

 

 


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری دلیجان


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   
  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها