Portal_background_image
مطالب ویژه

نماينده مردم محلات ودليجان درمجلس، مهندس كردي فرماندار و رئيس شبكه بهداشت دليجان و جمعي از خيرين حوزه بهداشت و درمان دليجان ومحلات عصر دوشنبه باوزيربهداشت ودرمان كشور ديداركردند. ← به منظور انعكاس بهتر اخبار شهرستان و مديريت فضاي مجازي در انتخابات شهرستان مهندس كردي فرماندار دليجان جلسه اي با مديران شبكه هاي اجتماعي و خبرنگاران شهرستان برگزار كرد. ← جلسه انتخاب هيئت اجرايي انتخابات رياست جمهوري با حضور معتمدين شهرستان دليجان ← بازديد مهندس كردي فرماندار شهرستان دليجان و مسئول ادارات مربوطه از مجتمع كارخانجات ستاره طلايي به منظور بررسي مشكلات صنعتي ← اولين جلسه شوراي اداري شهرستان دليجان در سال 96 به رياست مهندس كردي فرماندار شهرستان و با حضورامام جمعه محترم دليجان و اعضاي شوراي اداري اين شهرستان برگزار گرديد. ← در پايان هفتمين روز ثبت نام از داوطلبان حضور در انتخابات شوراي اسلامي شهر و روستا 296داوطلب با حضور در فرمانداري شهرستان دليجان مراحل ثبت نام خود را با موفقيت به پايان رساندند.

اولين همايش زبان راجي در دليجان برگزار مي‌شود.

اولین همایش زبان راجی در دلیجان برگزار می‌شود.

اولین همایش زبان راجی در دلیجان برگزار می‌شود.

هادی فدایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه  مرکزی، ضمن اعلام خبر مذکور تصریح کرد: اولین همایش زبان راجی با نام " وات و واج " میراث ماندگار دلیگون به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری دلیجان همزمان با روز جهانی زبان مادری در این شهرستان برگزار خواهد شد .

وی گفت: هدف از برگزاری این همایش یک روزه گردهمایی اندیشمندان، پژوهشگران، صاحبنظران و فعالان فرهنگی و هنری کشور و هم‌اندیشی در خصوص زبان راجی و ایجاد زمینه پژوهش و تحقیق در خصوص زبان راجی و همچنین گسترش و ترویج و احیای زبان راجی است.

فرماندار شهرستان دلیجان زمان برگزاری این مراسم را  29 بهمن ماه سال جاری همزمان با مراسم سنتی آش اسفندی  که در آخرین جمعه بهمن هر سال برگزار خواهد شد، عنوان کرد.

به گفته وی، این گویش تنها گویش ثبت شده در استان مرکزی است و تلاش شوراي شهر شهرداري ومیراث فرهنگی استان در رابطه با ثبت این گویش قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان استانی و کشوری و مسئولان برخی نقاطی که به این زبان سخن می گویند همچون روستاهای اطراف کاشان، روستای جوشقان، و مناطقی در تاکستان و سمنان جهت شرکت در این همایش دعوت خواهند شد.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری دلیجان


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها