Portal_background_image

اولين جلسه شوراي هماهنگي ثبت احوال شهرستان دليجان در سال 97 به رياست يوسفي سرپرست فرمانداري شهرستان و با حضور اعضاي كارگروه برگزار شد.

اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان دلیجان در سال 97 به ریاست یوسفی سرپرست فرمانداری شهرستان و با حضور اعضای کارگروه برگزار شد.

اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان دلیجان در سال 97 به ریاست یوسفی سرپرست فرمانداری شهرستان  و با حضور اعضای کارگروه برگزار شد.

اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان دلیجان در سال 97 به ریاست یوسفی سرپرست فرمانداری شهرستان  و با حضور اعضای کارگروه برگزار شد.
سرپرست فرمانداری شهرستان دلیجان عنوان نمود :با توجه به زنگ خطر آمار بالای طلاق در شهرستان بایدآمارهای وضعیت چهار گانه ثبت احوال  بصورت علمی و پژوهشی مورد بررسی گروهی از پژوهشگران قرار گیرد و با شناخت دقیق عوامل و آسیب های اجتماعی، راه پیشگیری از این آسیب ها  در شهرستان هموارتر شود.آمار، پایه برنامه ریزی صحیح و علمی است.
در این جلسه روند مقایسه ای ثبت وقایع حیاتی چهار گانه در شهرستان در سال 95 و 96 به شرح ذیل عنوان شد :
در سال 96 تعداد 298 واقعه ازدواج در شهرستان ثبت گردید که در مقایسه با سال مورد مشابه در سال 1395 که تعداد 348 مورد بوده است ثبت واقعه ازدواج با کاهش روبرو بوده است . 
سال 96 تعداد 247 مورد واقعه طلاق در شهرستان دلیجان ثبت گردیده است که در مقایسه با مورد مشابه سال 95 که تعداد 295 مورد بوده است طلاق نیز کاهش داشته است .(86مورد طلاق های ثبت شده در دلیجان مربوط به شهرستان دلیجان بوده و 118مورد مربوط به شهرستان محلات می باشد که بدلیل نبود  دفتر طلاق در این شهر اجبارا در دفاتر دلیجان ثبت می گردد،  در سال 96 نسبت طلاق های ثبت شده به تعداد ازدواج ثبت شده در شهرستان دلیجان حدود 40درصد بوده است.(( به تفکیک : 86مورد بومی، 118مورد محلات،43 مورد غیر بومی)).

در سال 96 تعداد 643 مورد واقعه ولادت در شهرستان ثبت گردیده است که در مورد مشابه در سال 95 تعداد 614 مورد واقعه ولادت ثبت گردیده است .
 تعداد 237 واقعه وفات در سال 95 در شهرستان ثبت گردیده است که در سال 96 این تعداد به 246 مورد رسیده است .
فرماندار شهرستان دلیجان در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات ثبت احوال در راستای اجرایی نمودن طرح صدور کارت هوشمند ملی در شهرستان اظهار داشت : تا کنون بیش از 14 هزار نفر در سطح شهرستان  اقدام به گرفتن کارت ملی نکرده اند که در این جهت باید اطلاع رسانی مناسبی جهت ثبت نام صورت پذیرد
 تحقق دولت الکترونیک با صدور کارت هوشمند محقق خواهد شد و در صورت اجرای این طرح ملی خدمات رسانی دولت به مردم به سهولت بیشتری انجام خواهد شد .
#روابط_عمومی_فرمانداری_شهرستان_دلیجان


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری دلیجان


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   
  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها