Portal_background_image
مطالب ویژه

جلسه بررسي مشكلات كارگران ساختماني به رياست يوسفي سرپرست فرمانداري دليجان و با حضور بخشدار مركزي،شهردار دليجان،مسئولين ادارات ذيربط ،استاد كاران و نمايندگان مشاغل مختلف كارگري در محل فرمانداري برگزار شد. ← دومين جلسه كارگروه حفاظت از منابع آب و مديريت منابع موجود آبي شهرستان در محل فرمانداري به رياست يوسفي سرپرست فرمانداري شهرستان دليجان و با حضور اعضاء كارگروه برگزار شد. ← به مناسبت عيد مبعث و در حاشيه مسابقات كشتي آزاد روستاي دودهك كلنگ زني سالن كشتي اين روستا با حضور سر پرست فرمانداري وجمعي از مسؤولين ، ورزشكاران و اهالي روستا صورت گرفت. ← جلسه كارگروه امور بانوان و خانواده شهرستان دليجان به رياست يوسفي سرپرست فرمانداري و با حضور اعضاي كارگروه شهرستان برگزار شد ← جلسه كار گروه فرهنگي ،اجتماعي با موضوع هماهنگي برگزاري هفته فرهنگي شهرستان دليجان ← شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان دليجان به رياست يوسفي سرپرست فرمانداري شهرستان دليجان و با حضوراعضاي شورا در محل سالن جلسات فرمانداري برگزار شد.

ارائه طرح جامع عملياتي توسعه صنعت گردشگري شهرستان دليجان توسط دكتر فدايي فرماندار شهرستان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان با حضور زماني استاندار مركزي

ارائه طرح جامع عملیاتی توسعه صنعت گردشگری شهرستان دلیجان توسط دکتر فدایی فرماندار شهرستان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور زمانی استاندار مرکزی

فرماندار دلیجان:سند گردشگری شهرستان دلیجان بایدتدوین شود.

فرماندار دلیجان گفت: تهیه سند گردشگری دلیجان، لازمه توسعه گردشگری این شهرستان است.

دکتر هادی فدایی صبح  امروز در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که در استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری دلیجان اظهار داشت : به منظور توسعه گردشگری و رونق آن اشتغال و بهبود اقتصاد استان لازم است که سند گردشگری شهرستان دلیجان تدوین شود ، اگر این سند تدوین و اجرایی شود بدون شک در سال آینده شهرستان دلیجان حرف اول را در گردشگری استان خواهد زد .

وی افزود: پیشنهادات بسیاری در زمینه توسعه گردشگری شهرستان دلیجان مطرح است که شامل برطرف کردن موانع حقوقی ، کالبدی و زیرساختی لازم برای توسعه گردشگری شهرستان دلیجان است .مدیریت منطقه موته و سد 15 خرداد که مدیریت موته الان با اصفهان و مدیریت سد 15 خرداد با استان قم است، حمایت همه‌جانبه مسئولان استان از سند گردشگری شهرستان، تامین حقابه‌ گردشگری از سد 15 خرداد و مناطق دیگر، آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای استفاده بهینه از ظرفیت 60 کیلومتری شاهراه جنوب به شمال ازجمله موارد پیشنهادی شهرستان است.

فرماندار دلیجان تصریح کرد:  موارد دیگری مانند همکاری برای سپردن غار چاله نخجیر به بخش خصوصی ضروری است تا سرمایه‌گذاری پروژه ها را در دست بگیرند. همین‌طور استفاده از ظرفیت‌های گردشگری حیات وحش و پناهگاه حیات وحش که امیدواریم در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.

فدایی بیان کرد: توان گردشگری شهرستان دلیجان می‌تواند اهمیت ویژه‌ای را برای استان ایجاد کند و می‌توان گفت که ظرفیت توقف گردشگران به مدت 3 روز در استان را دارد زیرساخت‌های جدیدی به‌وجود آمده‌اند که می‌تواند ظرفیت گردشگری این منطقه را افزایش دهد که از جمله آنها می‌توان به تفاهم‌نامه ارتقاء بزرگراه چهارخطه موجود به اتوبان 6 خطه دلیجان اصفهان و دلیجان قم ، ایجاد راه‌آهن سریع‌السیر اصفهان، دلیجان، قم و غیره اشاره کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن دلیجان دارای موقعیت ممتازی است و وجود غار 70 میلیون ساله چال نخجیر که یک غار زنده است همچنین قدیمی‌ترین سد سنگی استان با قدمت 700 ساله در روستای خاوه وشهر نراق که به ‌عنوان شهر نمونه تاریخی به‌رسمیت شناخته شده است ، مصداقی بر ممتاز بودن این شهرستان به‌لحاظ گردشگری است.

فرماندار دلیجان عنوان کرد: قرار گرفتن 4 هزارهکتار از 12 هزار هکتارمنطقه حفاظت شده موته و 4 چهار هکتار از 97 هکتار منطقه هفتاد قله در این شهرستان از دیگر مواردی است که برظرفیت گردشگری آن می‌افزاید ، همین‌طور موارد بسیار دیگری مانند نزدیکی این شهرستان به کویر مرکزی ایران ، وجود مجتمع‌های رفاهی-توریستی مانند همای سعادت بعنوان بزرگترین مجتمع رفاهی تفریحی بین راهی کشور  و غیره، قرار گرفتن بلندترین قله‌های استان مانند دومیر  و ویلیجیا در این شهرستان از جاذبه‌هایی هستند که ظرفیت گردشگری این شهرستان را در جایگاه ویژه‌ای قرار می‌دهند.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری دلیجان


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها